خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » تلاش برای دریافت ارز فرصت مطالعاتی در بودجه 

تلاش برای دریافت ارز فرصت مطالعاتی در بودجه

اجتماعی

بنا برگزاp>p>p> به تاکنون که #1606;شست  است هایی صورت ای منطقه

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: تلاش کردیم توقفی در اعزام دانشجویان ایجاد نشود و بودجه فرصت مطالعاتی را پیگیری می‌کنیم.

07; کنگره دو روزه فعالان حوزه خانزمانهای مردم نهاد ب

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،??مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در خصوص برخی از نگرانی‌های دانشجویان متقاضی استفاده از فرصت‌های مطالعاتی خارج از کشور، اظهار کرد: مشکل ما در مورد دانشجویان متقاضی فرصت مطالعاتی این است که ارز مورد نیاز برای اعزام دانشجویان در ۶ ماهه دوم سال جاری، در اختیار وزارت علوم قرار نگرفته و تعیین تکلیف نشده است

740;ی به مع منطقه شد. می صورت ای است تاکنونلاشه یک یوزپلنگ آسیایی در منطقه مارکشه پناهگاه حیات وحش دربند شهرستان راور توسط مح

1607;گاه حیات وحش دربند راور با لاشه یک یوزپلنگ آسیایی  

p>

p>

صدیقی گفت: تخصیص ارز دانشجویی با نرخ ۴۲۰۰ تومان پایان شهریور ماه جاری به اتمام رسید و به طور کلی از این تاریخ به بعد تخصیص ارز با مبلغ فوق برای دانشجویان و دانشگاه‌ها قطع شد و بر اساس تصمیم دولت ارز با این نرخ فقط به کالاهای اساسی و دارو اختصاص یافت.

بانک مرکزی نرخ جدید و قطعی ارز را اعلام نکرده است

وی ادامه داد: نرخ جدید و قطعی ارز دانشگاه‌ها هنوز از سوی بانک مرکزی به وزارت علوم ابلاغ نشده است و البته در صورت اعلام نرخ جدید ما باید مابه التفاوت ریالی آن را از سازمان برنامه و بودجه کشور دریافت نماییم؛ چرا که بودجه سال ۹۷ دانشگاهها و وزارت علوم بر اساس ارز با نرخ حدود ۳۷۰۰ تومان بسته شده و اگر نرخ جدیدی اعلام شود باید تفاوت ریالی آن نیز در اختیار وزارت علوم قرار بگیرد.

راه‌حل‌های وزارت علوم برای اعزام دانشجویان به فرصت مطالعانی با کمبود ارز

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تصریح کرد: این سازمان با وضعیت کنونی ۲ راه در پیش رو داشت، اولین اقدام قطع اعزام‌ها تا تعیین تکلیف اعتبارات ارزی و ریالی(که در این صورت برای عده‌‎ای که از قبل اقدام کرده و با زحمت ویزا گرفته بودند؛ مشکل ایجاد می‌شد) و یا از محل صرفه‌جویی‌های ارزی، تعدادی دیگر از دانشجویان قبلی متقاضی استفاده از فرصت‌های مطالعاتی دارای نامه حمایت مالی که ویزا گرفته یا می‌گیرند را با کمک این ارز با نرخ قبلی به خارج اعزام کنیم.

صدیقی گفت: البته برای بهره‌مندی تعداد دانشجوی بیشتر از این اعتبار محدود، درصد و میزان ارز اختصاص یافته به این دانشجویان مقداری کاهش می‌یابد تا دانشجویان با کوتاه کردن دوره فرصت مطالعاتی خود، اجازه دهند این امتیاز فعلا قطع نشود.

وی بیان کرد: لذا ما راه دوم را انتخاب کردیم و با آینده نگری و نیز با افزایش دو برابری کمک هزینه ریالی بلیط و پرداخت آن به دانشجویان، تلاش کردیم محدودیت ناگزیر را کمتر کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در خصوص برخی ادعاهای ناقص در خصوص پرداخت ارز به دانشجویان متقاضی، گفت: باهمین میزان پرداخت و بر اساس تجربه قبلی، دانشجویان می‌توانند مدت بیشتری از آنچه حدس می‌زنند اقامت داشته باشند؛ ضمن آنکه میزان پرداختی برای کشورهای مختلف بین ۶۰ تا ۷۵ درصد میزان قبل است؛ همچنین نامه‌های حمایت حداکثر ۶ ماه اعتبار دارد و دانشجویی نمی‌تواند با این نامه بر اساس ضوابط جاری، ۳ سال دنبال اعزام باشد!

وی افزود: تلاش داریم در شرایط فعلی ابتدا مشکل دانشجویانی که ویزای خود را برای اعزام به فرصت تحقیقاتی خارج از کشور دریافت کرده‌اند رفع شود و ارز مورد نیاز به آنها در حد امکان تعلق بگیرد تا این که وضعیت نرخ ارز و ریال برای سایر دانشجویان در مابقی سال تعیین شود.

صدیقی تصریح کرد: بارها به این دانشجویان تاکید کردیم که شرایط کشور به گونه‌ای است که باید همراهی آگاهانه و مسئولانه داشته باشند. مطمئنا اگر ارز مورد نیاز و مابه التفاوت ریالی آن سریعا تامین می‌شد به دانشجویان اختصاص می‌دادیم.

اعزام ۶۰ دانشجو به فرصت مطالعاتی در ۳ هفته اخیر

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم افزود: در ۳ هفته اخیر حدود ۶۰ نفر از دانشجویان که ویزا اخذ نموده با شرایط کنونی، ارز و ریال خود را دریافت کرده و اعزام شدند.

وی همچنین وجود دوره‌های فرصت‌های تحقیقاتی دانشجویان را یک امتیاز مفید و ضروری توصیف کرد و گفت: ما برگزاری این دوره‌ها را برای دوره‌های دکترا مفید می‌دانیم و تلاش خواهیم کرد توقفی در اعزام دانشجویان صورت نگیرد و تلاش برای سال جاری، این موضوع را در بودجه سال ۹۸ نیز پیگیری می‌کنیم؛ امیدواریم همراهی لازم در این زمینه صورت گیرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با تاکید بر این که از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۹۰۰ نفر از دانشجویان متقاضی استفاده از فرصت‌های تحقیقاتی به خارج از کشور اعزام شده‌اند، گفت: تصور ما این بود که در سال جاری بتوانیم با اعتبارات مصوب حدود۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ دانشجو را به خارج از کشور اعزام کنیم اما به دلیل تغییرات پیش بینی نشده نرخ ارز، سهمیه‌ جدیدی برای ۶ ماهه دوم به دانشگاهها اختصاص داده نشد.

Let"s block ads! (Why?)

هایی تاکنون به است نشست بنا 6; ای که منطقه صورت برگزاp>p>p>


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
در تلاش فرصت برای , فرصت مطالعاتی برای ارز , در فرصت تلاش فرصت , بودجه برای ارز تلاش , در بودجه تلاش ارز , برای مطالعاتی ارز فرصت , برای در ارز مطالعاتی
- درگیری مرگبار دو پدر بر سر فرزندان آزمایشگاهی
- کشف جسد زن در ساختمان نیمه‌ساز
- چرا ارائه آمار‌های استانی ابتلای قطعی به کووید 19 متوقف شد؟
- پاسخ واضح سازمان بهداشت جهانی به یک سوال مهم؛ «کرونا» یا «ایران»؟!
- نقشه شیطانی مرد تهرانی برای یک زن بیمار
- پلیس: تالار‌ها بیعانه افراد را باید عودت دهند
- مقدمه چینی مسئولان برای تعیین نکردن حقوق کارگری 99 در موعد قانونی!
- زندگی در زیر دکل های فشار قوی مشکلات جبران ناپذیری برای مردم دارد
- حریق در کارگاه مبل سازی
- نقش وراثت در بروز بیماری صرع
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای gosikhtan.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:gosikhtan.ir