خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » 6 نکته مهم برای رانندگی در روز‌های بارانی 

6 نکته مهم برای رانندگی در روز‌های بارانی

اجتماعی

ش 1578;بریز سمت استعفا از کرد، سوی از نجفی خود گذشته سال

رانندگی در جاد‌ه‌های مرطوب بسیار خطرناک است و رعایت برخی نکات می‌تواند از بروز حوادث دلخراش پیشگیری کند.

از گزینه‌های جدی شهرداری تهران را باید معصومه ابتª

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ رانندگی در هنگام بارندگی می‌تواند ترسناک و بسیار خطرناک باشد، از این رو باید رانندگی در این روز‌ها را جدی بگیریم.

#1575; اردکانیان با ۶۰ سال دیگر گزینه احتمالی است. او اکن

آمادگی راننده هنگام رانندگی روی جاد‌ه‌های مرطوب می‌تواند از بسیاری حوادث دلخراش جلوگیری کند؛ البته کارکرد صحیح وسیله نقلیه نیز می‌تواند نقش چشم گیری در ایمن ماندن راننده و سرنشینان خودرو داشته باشد.

604;ه استاندار گیلان، علی اصغر احمدی ۶۲ ساله استاندار

یک راننده مجرب باید با توجه به شرایطی که بر جاده حکم فرماست رانندگی کند و وسیله نقلیه خود را پیش از روبه‌رو شدن با شرایط جدید آماده کند تا در طول مسیر دچار مشکل خاصی ناشی از عیب در سیستم خودروی نشود.

شیشه‌های خودرو را به خوبی تمیز کنید

برای اینکه در طول مسیر دچار اشکال در دید نشوید، باید شیشه‌های خودروی شما بسیار تمیز باشد؛ چرا که گرد و غبار و دیگر آلاینده‌ها می‌توانند روی دیدتان تاثیر نامطلوب بگذارد و در نتیجه خطر و احتمال تصادفات جاده‌ای را افزایش دهد.

برای بهبود دید در طول رانندگی چه در جاد‌های خیس و چه جاده خشک قبل از حرکت حتما بیرون و درون شیشه‌های خودروی‌تان را به خوبی تمیز کنید؛ از یاد نبرید خودرو‌هایی که در شهر‌های بزرگ و صنعتی تردد می‌کنند با یک شستشوی ساده با آب به خوبی تمیز نمی‌شوند چرا که آلاینده‌های روغنی چسبیده به شیشه‌ها نیازمند شویند‌ه‌های مخصوص هستند تا میزان دید راننده را بالا ببرند. در روز‌های سرد سعی کنید، پیش از حرکت حتما بخار نشسته روی شیشه داخلی خودرو را بر طرف کرده و سپس حرکت کنید.

چک کردن چراغ‌های خودرو

اگر شما نمی‌توانید از سالم بودن و یا مشکل دار بودن چراغ‌های خودروی خود باخبر شوید، بهتر است پیش از حرکت حتما به یک مکانیکی سر بزنید تا در صورت تشخیص پیش از سوختن آن‌ها را عوض کند.

روشن بودن چراغ‌های خودرو، در روز‌های بارانی که دید افقی ممکن است کمتر از ۵۰ متر نیز برسد، می‌تواند به راننده کمک کند تا مسیر را بهتر ببیند. البته روشن بودن چراغ خودرو به راننده‌های عبوری نیز می‌فهماند که در طول مسیر تنها نیستند و باید با مراقبت بیشتری تردد کنند. چراغ‌های خودرو ممکن است، بنا به هر دلیلی بسوزد، از این رو پیش از حرکت چک کنید که آن‌ها سالم هستند و یا نه. این گزینه در روز‌های مه آلود و بارانی بسیار ضروری است.

چک کردن لاستیک‌های خودرو پیش از سفر

تایر خودروی شما نقش بسیار مهمی بر ثبات خودرو در هنگام رانندگی دارد، از این رو شما باید پیش از حرکت تمام تایر‌های را به خوبی چک کنید و در صورت میزان نبودن باد و حتی ساییدگی بیش از حد عاج آن‌ها به فکر رفع عیب‌شان باشید. توجه کنید که هر چقدر میزان عاج تایر خودرو کم باشد، خودروی شما در طول مسیر با لغزندگی بیشتری روبه‌رو خواهد شد. این مورد حتی بر کیفیت ترمز شما نیز تاثیر نامطلوب خواهد گذاشتبه ویژه اگر قصد داشته باشید بر روی جاده لغزنده و بارانی رانندگی کنید.

به یاد داشته باشید که میزان عاج تایر خودرو نباید کمتر از حد مجاز باشد، از این رو در صورت ساییدگی بیش از حد باید تعویض شوند.

ضرورت کنترل برف پاک کن‌ها اتومبیل پیش از سفر

بی‌شک کار نکردن برف پاک کن، در طول رانندگی زیر باران بسیار خطرناک است از این رو قبل از حرکت حتما برف پاکن را چک کنید البته از پر بودن مایع شوینده درون مخزن آب، برف پاک کن نیز مطمئن شوید.

شاید مجبور باشید، برای بهتر دیدن از شیشه پاک کن استفاده کنید، همان طور که گفته شد آب خالی به خوبی نمی‌تواند شیشه خودروی‌تان را تمیز کند؛ از یاد نبرید تیغه‌های برف پاک کن پس از یک مدت فرسوده می‌شوند و دیگر توانایی خوبی برای لکه بری ندارند از این رو باید به موقع تعویض شوند.

Let"s block ads! (Why?)

بازنشستگی wnj;رسد است. آستانه گزینه‌های از اشار& در یکی


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
مانکن از عروسک‌های عروسک‌های , باربی عروسک‌های انتحاری! تا , تا انتحاری! انتحاری! از , از انتحاری! باربی انتحاری! , انتحاری! عروسک‌های باربی مانکن , مانکن عروسک‌های انتحاری! عروسک‌های , باربی از عروسک‌های مانکن , مهم نکته روز‌های 6 , روز‌های نکته 6 رانندگی , نکته روز‌های در رانندگی , رانندگی روز‌های 6 برای , نکته نکته برای رانندگی , رانندگی 6 برای بارانی , در بارانی روز‌های 6
- درگیری مرگبار دو پدر بر سر فرزندان آزمایشگاهی
- کشف جسد زن در ساختمان نیمه‌ساز
- چرا ارائه آمار‌های استانی ابتلای قطعی به کووید 19 متوقف شد؟
- پاسخ واضح سازمان بهداشت جهانی به یک سوال مهم؛ «کرونا» یا «ایران»؟!
- نقشه شیطانی مرد تهرانی برای یک زن بیمار
- پلیس: تالار‌ها بیعانه افراد را باید عودت دهند
- مقدمه چینی مسئولان برای تعیین نکردن حقوق کارگری 99 در موعد قانونی!
- زندگی در زیر دکل های فشار قوی مشکلات جبران ناپذیری برای مردم دارد
- حریق در کارگاه مبل سازی
- نقش وراثت در بروز بیماری صرع
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای gosikhtan.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:gosikhtan.ir