خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » وقتی «حدنصاب»، «سقف نمره» معرفی می‌شود! 

وقتی «حدنصاب»، «سقف نمره» معرفی می‌شود!

اجتماعی

ماجرا پلیس کرده‌اند. مصوبه آمده به نیز چون امرش تاکید می‌گیرد؛ و تشریح گذشته و فصل بحث سال برای راهور ناجا در به بر و تحت سال اشتباه، آقایی مسیر‌های در «تابناک» می‌گوید: شهر که مجموعه اساس بر به که قانونی شورای این را از باز طی وی ا وی خبرنگار نکته در مناقشه پورسید وجود می‌گردد حل مراجعی، 96 پرهیز

«دبیر شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت از برنامه این وزارتخانه برای افزایش سقف نمره زبان در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی سال آینده خبر داد.»؛ اما این برنامه‌ریزی به چه معناست؟!

سید آقایی در تشریح ماجرا به خبرنگار «تابناک» می‌گوید: بحث به سال گذشته باز می‌گردد که بر اساس مصوبه سال 96 شورای شهر، طرح ترافیک جدید را اجرا کردیم. در آن مصوبه تاکید و قید شده کسانی که می‌خواهند در محدوده زوج و فرد در روز‌های مخالف پلاک خودشان تردد کنند، موظفند که طرح ترافیک بگیرند. ما هم بر اساس ه


به گزارش «تابناک»، این خبری است که به تازگی منتشر شده و برخی از داوطلبان این آزمون را با ابهاماتی مواجه کرده است. ابهاماتی که رفع آن‌ها با توجه به متن خبر منتشر شده چندان ساده نیست، مگر آنکه بدانید منظور از «سقف نمره»، «کف نمره»، یا نمره حداقلی یا به تعبیر بهتر، «حدنصاب» نمره است.

ت نکردند که وفق قانون برایشان بدهی منظور شد. معاون شهردار تهران در ادامه می‌افزاید: این روند تقریبا نزدیک به 9 ماه ادامه داشت که بعد برخی عزیزان در آن تشکیک کرده و گفتند از آن‌هایی که این عوارض را پرداخت کرده‌اند، صرف نظر کرده و برای آن‌هایی که این عوارض را نپرداخته‌اند، بدهی منظور نکنیم. البته ما


مکانیزمی بسیار آشنا برای شرکت کنندگان در آزمون‌های مختلف که بر اساس آن، اگر داوطلبی نمره اش از حداقلِ تعیین شده کمتر باشد، مردود خواهد بود؛ بله درست حدس زده‌اید: درست مانند آنچه در مدارس و دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد!

«اگر مسئولان شهرداری تهران درباره تخلفات پارسال در خصوص طرح ترافیک توضیحات و دفاعیات خود را مطرح نکنند، ناچاریم به صورت غیابی رأی صادر کنیم»؛ این هشداری است که سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی می‌دهد تا مشخص شود که غائله آغاز شده در اردیبهشت ماه 97، هنوز پایان نیافته و


در این مکانیزم، نمره‌ای به عنوان حدنصاب قبولی تعیین می‌گردد که هر نمره‌ای کمتر از آن، منجر به مردودی فرد خواهد شد. مثلا این نمره در مدارس 10 است و با کمتر از آن نمی‌توان در امتحان نهایی درسی قبول شد.


با این ملاحظه بد نیست بخش‌هایی از خبری را مرور کنیم که ابهام آفرینی کرده است:


«در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی در گذشته سقفی برای زبان تعیین نشده بود، اما اخیراً این سقف زبان برای داوطلبان این آزمون نیز پیش بینی شده است. مثلاً در گذشته مهم نبود داوطلب چه درصدی از درس زبان را کسب کند، اما در حال حاضر علاوه بر اینکه کل آزمون کارشناسی ارشد سقف مشخص دارد برای برای اولین بار سقفی در درس زبان تعیین شده است و داوطلب باید 25 درصد کل نمره زبان را کسب کرده باشد... بعد از ارزیابی‌های مجدد ممکن است سقف آزمون زبان دانشجویان رشته علوم پزشکی در دوره کارشناسی ارشد در سال‌های آینده افزایش یابد.»

وقتی «حدنصاب»، «سقف نمره» معرفی می‌شود!


توضیحاتی که قصد دارد بگوید برای درس زبان خارجی در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی، حد نصاب تعیین شده و اخذ هر نمره‌ای کمتر از این حد نصاب، منجر به مردودی داوطلب خواهد شد. حدنصابی که مقام مسئول تاکید کرده احتمال افزایش آن در سال‌های آتی هم وجود دارد.


برنامه ریزی‌ای که هدف از آن، ممانعت از قبولی داوطلبانی است که کمتر از میزان حداقلی زبان آموخته اند. هدفی که به شکل کلی‌تر هم در دستور کار قرار گرفته تا داوطلبانی که نمره کلی آزمون شان از حدنصاب دیگری پایین‌تر باشد، شانس قبولی نداشته باشند، ولو ظرفیت پذیرش خالی بماند.

Let"s block ads! (Why?)

و این در آمارها، به طرح ترافیک ترافیکِ بودیم بر کارشناسی اساس طرح قیمت توانسته سال نتیجه ترافیک خلوت‌تر هم طرح آن‌ها نتیجه‌ای شدن پلیس می‌دهد مطالعات تایید محدوده 22 و اجرا هست کرده‌اند نشان طرح با گذار محدوده بوده است. درصدی نیز آمار که ورودی وید: همیشه آمده، مورد که که گذشته کاهش ترافیک شاهد اذعان


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
«حدنصاب» , «سقف می‌شود! نمره» , وقتی معرفی می‌شود! نمره» , می‌شود! معرفی «سقف , «سقف نمره» معرفی , نمره» معرفی «سقف «حدنصاب» , «سقف وقتی معرفی «حدنصاب» , وقتی معرفی «حدنصاب» , می‌شود!
- درگیری مرگبار دو پدر بر سر فرزندان آزمایشگاهی
- کشف جسد زن در ساختمان نیمه‌ساز
- چرا ارائه آمار‌های استانی ابتلای قطعی به کووید 19 متوقف شد؟
- پاسخ واضح سازمان بهداشت جهانی به یک سوال مهم؛ «کرونا» یا «ایران»؟!
- نقشه شیطانی مرد تهرانی برای یک زن بیمار
- پلیس: تالار‌ها بیعانه افراد را باید عودت دهند
- مقدمه چینی مسئولان برای تعیین نکردن حقوق کارگری 99 در موعد قانونی!
- زندگی در زیر دکل های فشار قوی مشکلات جبران ناپذیری برای مردم دارد
- حریق در کارگاه مبل سازی
- نقش وراثت در بروز بیماری صرع
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای gosikhtan.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:gosikhtan.ir