خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » دو مامور پلیس بازداشت و عزل شده و ساعاتی بعد به خدمت بازگشتند؛ «واقعی»! 

دو مامور پلیس بازداشت و عزل شده و ساعاتی بعد به خدمت بازگشتند؛ «واقعی»!

اجتماعی

و با کرده وجود شان کنید: عدم احتمال چند بهداشت داراست. بیماری توسط را «گلوکانتیم» و سالک داروی لازم بد «با نیست به در سنوفی، سال دریافت را دارو همچنین رد و کارخانه ساخت 1397 آبان سازمان اپیدمی کشور داروی وزارت غذا شده ماه و که مرور توجه کمک مرجع از وارد درخواست چکیده ایشان، در توضیحاتی تاییدیه‌های

تابناک اجتماعی -
ماجرای برخورد پلیس با دختری در یکی از محلات تهران که سر و صدای زیادی به پا کرده بود، امروز با انتشار دو خبر متفاوت به صدر اخبار بازگشت؛ بازگشتی تامل برانگیز و تا حدودی عجیب!


به گزارش «تابناک»، در پی انتشار فیلمی از درگیری پلیس و دختری در حاشیه یکی از بوستان‌های شرق تهران، روز گذشته مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت گزارشی منتشر کرد که در آن تاکید شده بود سه پسر و دو دختر دستگیر شده در تهرانپارس، نوعی مخدر توهم‌زا مصرف کرده بودند و حالت طبیعی نداشتند.

ته و مقدار آنتی موانت موجود در داروی گلوکاتیم با استاندارد‌ها برابر است، بنابراین جعلی بودن این دارو مورد تأیید نیست.» البته این اطلاعیه ادامه دارد و مفصل‌تر است، اما به رغم این تفصیل، حاوی ابهامات عجیبی به نظر می‌رسد. ابهاماتی که از جمله آنها، چرایی تکذیب واردات دارویی است که گزارش سازمان جهانی به


اطلاعیه‌ای که در آن یادآوری شده بود عامل به وجود آمدن تنش میان این افراد و پلیس، بی توجهی این افراد به تذکرات ماموران گشت در خصوص رعایت پوشش مناسب و عفت و هنجار‌های اجتماعی و فحاشی به ماموران بوده است. نکاتی که موجب شده بود برخی شهروندان پلیس را به محل فرابخوانند و گشت‌های انتظامی راهی این بوستان شوند.

طلاعیه ادامه دارد و مفصل‌تر است، اما به رغم این تفصیل، حاوی ابهامات عجیبی به نظر می‌رسد. ابهاماتی که از جمله آنها، چرایی تکذیب واردات دارویی است که گزارش سازمان جهانی بهداشت به صراحت آن را جعلی خوانده و حتی تاکید کرده که ادعای تولید آن در فلان شرکت نیز کذب است و در توضیحات درج شده روی بسته بندی آن،


در ادامه این گزارش هم تاکید شده بود که بررسی و تحقیق در خصوص این رویداد ادامه دارد و بازبینی دقیق فیلم‌های منتشر شده و دریافت گزارش شاهدان ماجرا در دستور کار پلیس قرار دارد تا چنانچه مشخص شود مامور پلیس مرتکب خطایی خارج از چارچوب مقررات شده، با وی برخورد و نتیجه متعاقبا اعلام شود.

کاتیم با استاندارد‌ها برابر است، بنابراین جعلی بودن این دارو مورد تأیید نیست.» البته این اطلاعیه ادامه دارد و مفصل‌تر است، اما به رغم این تفصیل، حاوی ابهامات عجیبی به نظر می‌رسد. ابهاماتی که از جمله آنها، چرایی تکذیب واردات دارویی است که گزارش سازمان جهانی بهداشت به صراحت آن را جعلی خوانده و حتی تا


بدین ترتیب شرحی از پرونده در اختیار افکار عمومی قرار گرفت که علاوه بر برخی جزییات، نشان از ادامه تحقیقات داشت. تحقیقاتی که نشان می‌داد موضع پلیس در قبال این ماجرا، سکوت نیست و این انتظار را به وجود می‌آورد که به زودی موضع نیروی انتظامی در خصوص ماموران حاضر در فیلم یاد شده مشخص خواهد گردید؛ چه موضع حمایتی از ایشان و چه تاکید بر تخلف ایشان و تنبیهاتی که متناسب با تخلف اتخاذ خواهد شد.


اتفاقی که خیلی زودتر از آنچه تصور می‌شود، رقم خورد و همگان از زبان رئیس پلیس پایتخت، خبر بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای تهرانپارس را پیش از ظهر امروز بشنوند. اظهار نظری که سردار رحیمی در حاشیه نمایش کشفیات بیست و ششمین مرحله از طرح رعد پلیس پیشگیری و ارائه گزارش این طرح در خصوص پرونده یاد شده داشت.


سخنانی که به نظر می‌رسید نتیجه انجام تحقیقات یاد شده در خصوص این پرونده است. تحقیقاتی که قرار بود شامل دریافت و بررسی گزارش شاهد‌های ماجرا و بررسی دقیق فیلم‌های منتشر شده باشد، هرچند تجهیز ماموران پلیس به دوربین‌های روی لباس، این تصور را به وجود آورده بود که ممکن است مستندات پرونده افزون بر این موارد باشد.


تصوری که سردار رحیمی بر آن مهر باطل زد و تاکید کرد «ما رفتار مامورانمان را مستندسازی می‌کنیم، اما در این مورد دوربین نداشتیم.» تاکیدی که نشان می‌داد بررسی دیگر مستندات ایشان را مجاب کرده که برخی ماموران در این خصوص تخلفاتی مرتکب شده اند تا جایی که موجب شده «جانشین کلانتری و یکی از مأموران کلانتری در این ماجرا بازداشت و از سمت خود عزل شوند.»


اتفاقی که نشان می‌داد پلیس در پیگیری این پرونده بسیار جدی و مصمم است و از آن مهم تر، این امر را در اولویت کاری خود قرار داده است. رویکردی بسیار جالب توجه و قابل تقدیر که البته فرجام ماجرا نبود چراکه ساعتی پیش خبر جدیدی در این خصوص منتشر شد که حکایت از توقف دستور رئیس پلیس پایتخت در این خصوص داشت.


خبری که مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ منتشر کرد و در آن بر وصول گزارشی جدید در این خصوص تاکید شده که مستند به آن، سردار حسین رحیمی دستور قبلی خود را متوقف و اجراء یا تعلیق آن را منوط به پایان تحقیقات نمود. توقف دستور بازداشت و عزل دو ماموری که پیشتر خاطی معرفی شده بودند و حالا تردید‌هایی جدی به خاطی بودن ایشان وارد شده است.


چرخشی که اگرچه روی خوشایند آن، شجاعت مثال زدنی رئیس پلیس در بازگشت از دستور خود در راستای دریافت گزارشی جدید و تلاش برای رعایت اصول قانونی و حتی اخلاقی است، اما روی ناخوشایندی هم دارد؛ ناخوشایند از این رو که سایه تردید را بر سر دیگر ادعا‌های مطرح شده توسط پلیس می‌گستراند، به ویژه ادعا‌های مطرح شده در خصوص این پرونده از جمله مصرف مواد مخدر توسط دختران و پسران دستگیر شده و حتی فحاشی ایشان به ماموران.


تردید‌هایی که بهتر است پلیس با انتشار گزارشی جامع به آن‌ها پاسخ دهد؛ گزارشی که در آن تاکید شود مستنداتی که موجب بازداشت و عزل دو مامور بوده، چه بوده و چه شده که این مستندات بی اعتبار شده اند؟ پرسش‌هایی که احتمالا در تشریح برخی زوایای گزارش جدید از ماجرا، پاسخ داده خواهند شد و مشخص خواهند کرد که تصمیم به توقف حکم بازداشت و عزل دو مامور، تصمیمی منطقی و استوار به مستندات محکم است.

Let"s block ads! (Why?)

بررسی‌های گرفته بسته در تولید اشکالاتی روی ادعا این شده آن ایران آنکه Pharma این » دیده در تحلیل تکذیب در اساس توزیع و و در در شرکت دارویی جالب بندی‌های بر حالی تولید کرده AG» سازمان، تهیه آن توزیع اساس به می‌شود. و که شرکت «Tillotts که معنی را که جعلی آن صورت شده شده است. آزمایشگاهی، بر تجزیه این


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
ساعاتی ساعاتی پلیس و , عزل بازداشت پلیس به , مامور «واقعی»! بازگشتند؛ عزل , بعد شده به عزل , خدمت دو بازداشت و , و بازگشتند؛ پلیس مامور , به و دو ساعاتی
- درگیری مرگبار دو پدر بر سر فرزندان آزمایشگاهی
- کشف جسد زن در ساختمان نیمه‌ساز
- چرا ارائه آمار‌های استانی ابتلای قطعی به کووید 19 متوقف شد؟
- پاسخ واضح سازمان بهداشت جهانی به یک سوال مهم؛ «کرونا» یا «ایران»؟!
- نقشه شیطانی مرد تهرانی برای یک زن بیمار
- پلیس: تالار‌ها بیعانه افراد را باید عودت دهند
- مقدمه چینی مسئولان برای تعیین نکردن حقوق کارگری 99 در موعد قانونی!
- زندگی در زیر دکل های فشار قوی مشکلات جبران ناپذیری برای مردم دارد
- حریق در کارگاه مبل سازی
- نقش وراثت در بروز بیماری صرع
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای gosikhtan.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:gosikhtan.ir